Okładka płyty - Uczucia

 

Sporo czasu minęło od momentu, kiedy byłem producentem jego pierwszej płyty i reżyserem jego pierwszego recitalu. Myślę, że Michał wybierając mnie do napisania tych paru ważnych dla niego słów ? liczył na moją refleksję i znajomość jego dokonań. Chcę napisać o tym, że Michał w naszym artystycznym pejzażu jest bardzo ważnym Artystą. Jest Artystą dla ludzi wrażliwych, dla ludzi chcących przebić się przez otaczającą nas głupotę i nijakość. Można by powiedzieć, że Michał śpiewając staromodnie, jest tak samo modny, jak Ci, dla których koncerny płytowe robią trasy promocyjne za ogromne pieniądze. Tak samo modny, ale bardziej potrzebny. Nie jest to Artysta dla list przebojów, czy dla komercyjnych stacji radiowych. To Artysta dla tych, którzy potrzebują się z nim spotkać. Jeśli idę na recital Michała, to czuję się tak, jakbym z nim rozmawiał wśród ludzi, jeśli słucham jego płyty,m to mam wrażenie, że mówi tylko do mnie.

Michał nie udaje, Michał szanuje publiczność, Michał pracuje, Michał jest dla nas ważny i nam potrzebny. Poczułem się oszukany, kiedy parę lat temu powiedział w wywiadzie, że wyjeżdża do Ameryki i będzie piosenkarzem. Jako piosenkarz Michał mnie nie interesuje - to była strata czasu dla niego i dla nas.

Na szczęście na tej ważnej dziesiątej płycie jest Artystą, którego wciąż szanujemy i kochamy.

I jeszcze warto podkreślenia - emocje Michała zawarte w interpretacjach "Walca" Ewy Demarczyk i "Jaworu Rodzinnego" Danki Rinn. Wyraz szacunku dla wielkości Jednej i wdzięczności za wielką przyjaźń Drugiej.

Nie bądź nigdy piosenkarzem, Michale

Życzy Ci Krzysztof Materna

Mojej publiczności dedykuję ...

 1. Moja miłość największa (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski) 3:47
 2. Albertyna (muz. W. Borkowski, sł. A. Łamtiugina) 2:30
 3. Ja jestem bogaty (muz. P. Rubik, sł. A. Ozga) 3:24
 4. Witraże (muz. H.F. Tabęcki, sł. K. Feussette) 3:03
 5. Jaworze rodzinny (muz. W. Korcz, sł. E. Brell) 4:22
 6. Buffo (muz. H.F. Tabęcki, sł. W. Szymborska) 2:51
 7. Taka miłość w sam raz (muz. P. Rubik, sł. A. Ozga) 2:48
 8. Zocha (muz. W. Borkowski, sł. W. Młynarski) 1:44
 9. Żywioły wrogie (muz. W. Olszewski, sł. A. Ozga) 3:29
 10. Nie trzeba mówić nic (muz. R. Obcowski, sł. A. Ozga) 3:50
 11. Grande Valse Brillante (muz. Z. Konieczny, sł. J. Tuwim) 3:42
 12. Artysty smutny walc (muz. W. Borkowski, sł. W. Młynarski) 3:34
 13. Uczucia (muz. W. Gogolewski, sł. A. Ozga) 3:31

 

Specjalne podziękowania dla Ewy Demarczyk i Danuty Rinn, za ich piękne piosenki (Grande Valse Brillante", Jaworze Rodzinny") oraz dla Petera Turo za wspaniałe fotografie.

 

[wstecz]