Okładka dvd - Moje piosenki

 

Pod takim tytułem ukazała się płyta DVD w bardzo wyczerpujący sposób prezentująca twórczość Michała. Wydawcą krążka DVD jest warszawska wytwórnia, Agencja Artystyczna MTJ, od lat owocnie współpracująca z Artystą. Michał jest artystą nowoczesnym i nierzadko sięga po nowoczesne środki przekazu artystycznego. Tak też stało się i tym razem. Opłaciło się: najnowsza płyta DVD to znacznie więcej niż muzyka! Oprócz 23 piosenek znaleźć tu można także videoklipy i biografię Artysty. Michał opowiada o sobie przed kamerą, mówi o kinie, teatrze i piosence. Znalazło się również miejsce na kilkadziesiąt fotografii ze zbiorów prywatnych, a także unikalne fotosy z filmów, w których ten Aktor i Piosenkarz wystąpił. Na uwagę zasługują wideoklipy: od tak lubianej przez fanów "Siemionowny", którą Michał debiutował na Festiwalu w Zielonej Górze, a która w magiczny sposób przenosi nas w szalone lata 70-te, aż do najnowszego teledysku "Stonowany luz", czerpiącego z nowych muzycznych nurtów, takich jak rap czy może nawet hip-hop. Autorzy nie zapomnieli o teledyskach powstałych podczas kręcenia ekranizacji "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. "Nie mów mi, że chcesz iść (Dove vai)" i "Co ma przeminąć, to przeminie" to jakże głębokie spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość - niby tak zmienną, a jednak od tysiącleci podsuwającą niezmiennie te same pytania. "Moja miłość największa" to uczta zarówno dla ucha, jak i dla oka. Tajemnicze czasami obrazy, misternie dopasowane do tekstu i melodii, przenoszą nas do świata uczuć i refleksji. Podobny wydźwięk ma "Po każdej nocy wstaje dzień" - jeden z największych przebojów Michała. Całości dopełnia "The dark street of yesterday" - okazja, by usłyszeć Artystę śpiewającego po angielsku, w równie mistrzowski jak w rodzimym języku sposób operującego dykcją.

 

 

Na krążku znajdują się również następujące utwory, tytułowe "Moje Piosenki":

 1. A kto ciebie, ty wierzbino,
 2. Albertyna
 3. Artyści i poeci,
 4. Ballada o niekochanych mężczyznach,
 5. Buffo,
 6. Chciałbym,
 7. Dokąd przed nią uciekasz,
 8. Femme Fatale,
 9. Kocham jutro,
 10. Nie chcę więcej,
 11. Nie ma już nic,
 12. Nie opuszczaj mnie,
 13. Nie trzeba mówić nic,
 14. Ogrzej mnie,
 15. Pali się,
 16. Popołudnie,
 17. Taka miłość w sam raz,
 18. Tango, raz!,
 19. Twarze, twarze,
 20. Uczucia,
 21. Walc na tysiąc pas,
 22. Zapominam,
 23. Zygu, zygu, zyg.

Utwory są zarejestrowane w formie wideo! Zainteresowanych zakupem krążka odsyłamy do Sklepu Internetowego Wytwórni MTJ.

Videoklipy

 

 1. Siemionowna (muz. E. Barybin, sł. J. Pogorelski)
 2. Stonowany luz (muz. W. Trzciński, sł. J. Wołek)
 3. Moja miłość największa (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski)
 4. Nie mów mi, że chcesz iść Dove vai (muz. P. Rubik, sł. W. Młynarski, tłum. A. Ozga) z fragmentem Stiriconu Petroniusza w tłum. J. Ciechanowicza
 5. Po każdej nocy wstaje dzień (muz. Hadrian F. Tabęcki, sł. M. Sosnowski)
 6. Co ma przeminąć to przeminie (muz. P. Rubik, sł. Z. Książek)
 7. The dark street od yesterday (muz. P. Rubik, sł. M. Śledziński)

Piosenki pochodzą z Recitali Twarze w lustrach, Uczucia, Kocham jutro (TVP 2), Za kulisami (TVP 1) w reżyserii Waldemara Strońskiego, z koncertu w Kamieniu Śląskim (Good Films) oraz z FPR w Zielonej Górze i MFP w Sopocie.

 

[wstecz]